Kompensacja mocy biernej

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.

Przedsiębiorco, jak możesz obniżyć koszty związane z energią elektryczną?

Stała kontrola zużycia energii elektrycznej pozwoli Tobie zagwarantować możliwie najlepszą rentowność Twojej firmy. Należyte panowanie nad zużyciem energii elektrycznej, to także monitorowanie ilości pobieranej mocy biernej.  Rozgranicza się dwa rodzaje mocy biernej: indukcyjną (silniki, świetlówki) i pojemnościową (kondensatory, długie odcinki kabli, będącymi pod napięciem, zasilacze UPS, oświetlenie LED).

Na polskim rynku wzrasta liczba przedsiębiorców, którzy ponoszą bardzo duże opłaty dodatkowe za ponad umowny pobór energii biernej za które mało kto wie, nie trzeba płacić!

Wysokość pobieranej energii biernej ustalana jest przez operatorów energetycznych systemów dystrybucyjnych, indywidualnie dla każdego zakładu, co jest zawarte w umownie „ O Świadczenie Usług Dystrybucji”. Zazwyczaj dopuszczalnym współczynnikiem mocy jest przedział T.g. fi 0,2-0,4, a po jego przekroczeniu naliczane są opłaty.

Niestety nie wszyscy mają świadomość, że dodatkowe koszty można wyeliminować, a operatorzy systemów dystrybucyjnych nie informują klientów o możliwości stosowania rozwiązań eliminujących dodatkowe opłaty. Wyeliminowanie opłaty za moc bierną pozwoli zaoszczędzić Twoje pieniądze oraz może wpłynąć na sprawność urządzeń elektrycznych.

d

Jaka jest wysokość opłat za energię bierną na twoim rachunku?

Spójrz na fakturę za dystrybucję energii elektrycznej na pozycję „opłata za energię bierną indukcyjną/pojemnościową” lub „ponad umowny pobór energii biernej”. Jeśli wskazany współczynnik mocy jest wyższy niż umowny, oznacza to że ponosisz nie potrzebne koszty poboru energii biernej.

Jeśli chcesz mieć 100% pewność, że nie ponosisz niepotrzebnych opłat, zrób zdjęcie swojej faktury i prześlij ją nam w celu niezobowiązującej i bezpłatnej weryfikacji, a w przypadku możliwości ograniczenia niepotrzebnych opłat skontaktujemy się z państwem i doradzimy co można zrobić aby zakład energetyczny nie naciągał cię na ciężko zarobione Twoje pieniądze.

Jak zlikwidować opłaty za energię bierną?

Sposób redukcji opłat za moc bierną zależny jest od wielkości mocy, jaką pobierają zainstalowane urządzenia w zakładzie. Należy zamontować urządzenie kompensujące, dobrane na podstawie wyników pomiaru parametrów sieci, które są nieodzowne aby dobrać możliwie precyzyjnie rodzaj i wielkość urządzenia kompensującego. Gwarantujemy co najmniej 80% redukcję opłat za energię bierną w innym przypadku zwracamy pieniądze.

Prześlij skan lub zdjęcie faktury


Vartech 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone